پرسش های متداول

در این قسمت حد الامکان سعی شده است به تمامی سوالات پاسخ داده شود در صورتی که سوال خود را در قسمتهای زیر نیافتید از طریق صفحه ارتباط با ما سوال خود را مطرح نمایید کارشناسان فنی ما در سریع ترین زمان ممکن جواب شما را خواهند داد.

توشانت چیست؟ و چه نوع خدماتی ارایه می دهد؟

توشانت یک سیستم فروش ارایه نمایندگی فروش شارژ اکترونیکی است.
در توشانت نمایندگی فروش محصولات زیر ارایه می شود:
شارژ ایرانسل، همراه اول، رایتل و تالیا
شارژ وایمکس ایرانسل
پرداخت قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت، تلفن همراه، عوارض شهرداری
فروش از طریق تلگرام
فروش از طریق موبایل
چاپ پین

آیا برای استفاده از خدمات توشانت نیاز به برنامه نویسی دارم؟

خیر، برای فروش تمامی محصولات یک فروشگاه آماده در قالبهای متنوع و یا پرتال توشانت وجود دارد که می توانید بنا بر سلیقه خودتان یکی از آن ها را انتخاب نمایید و با استفاده از راهنمای موجود در کمتر از ۵ دقیقه فروشگاه خودتان را راه اندازی کنید.

آیا می توان یک دامنه را پارک کرد؟

بله، شما می توانید با استفاده از سرویس پارک دامنه ما فروشگاه خود را فقط با داشتن یک دامنه راه اندازی نمایید.
nserver: ns1.toshanet.ir
nserver: ns2.toshanet.ir
تنظیمات بالا را در دامین خود انجام داده و دامین خود را به ما اعلام نمایید.

کسب درآمد از توشانت چگونه است؟

به ازای هر خریدی که از فروشگاه شما و یا از پرتال توشانت انجام شودبه صورت آنی پورسانت به حساب کاربری شما واریز خواهد شد که در قسمت «مالی» پنل کاربری قابل مشاهده است.

آیا برای شروع کار باید پنل را شارژ کنم و بعد بفروشم؟

در توشانت نیازی به سرمایه اولیه نیست و شما به ازای هر فروشی که داشته باشید پورسانت دریافت می کنید.

آیا خودم باید محصولات را تهیه کنم و آن ها را در فروشگاه قرار دهم؟

خیر، تمامی مراحل تهیه شارژها، ورود اطلاعات این محصولات توسط توشانت انجام می شود و شما هیچ دغدغه ای از این بابت نخواهید داشت.

آیا پشتیبانی از مشتریان برعهده من است؟

خیر، پشتیبانی از مشتریان توسط تیم پشتیبانی توشانت که شامل یک مرکز تماس و یک مرکز پشتیبانی مکتوب از طریق ایمیل و تیکت می باشد، توسط نیروهای مجرب ما انجام می گیرد و در مورد پشتیبانی مشتریان نیز دغدغه و مسئولیتی نخواهید داشت

آنچه باید فروشگاه دار انجام دهد؟

تنها وظیفه‌ی مدیران فروشگاه شارژهای توشانت تمرکز روی جذب مشتری بیشتر، معرفی فروشگاه شارژ خود به مشتریان بالقوه و فروش هر چه بیشتر شارژ خواهد بود.

همچنین فروشگاه داران عزیز باید نکات زیر را رعایت فرمایند :

۱- مدیران فروشگاه شارژ اجازه استفاده از Scriptهای مشکل دار و مغایر با قوانین کشور را در فروشگاه های خود نخواهند داشت.

۲- راه اندازی فروشگاه بر روی دامنه ای که در آن از نام شرکت ، سایتها و یا هر عبارتی که به نوعی با شرکت توشانت یا ماهان ارتباط گستر در ارتباط است، تنها در صورت تایید شرکت توشانت صورت می گیرد.

نحوه خرید و ثبت درخواست راه اندازی فروشگاه ؟

چنانچه تمایل به خرید فروشگاه شارژ را دارید، می توانید با شماره ۴۴۰۳۹۰۳۹-۰۲۱ تا در کمتر از ۳۰ دقیقه فروشگاه شما راه انداری شود

مواردی که باید قبل از ترابرد پذیری دانست؟

ترابرد به اپراتورهای همراه دارای مقدماتی است که باید به آنها دقت کنیم. یعنی باید قبل از تعویض اپراتور یا جابجاکردن شماره موبایل بین اپراتورها مواردی را دانسته و برای برخی از موضوعات تصمیم بگیریم. همراه توشانت باشید تا از مواردی که باید از قبل از ترابردپذیری بدانید، آشنا شوید.
برای ترابرد کردن شماره تلفن همراه به اپراتور دیگر بدون اطلاع از برخی موارد نباید اقدام کرد زیرا محدودیت در تعداد ترابردپذیری شماره تلفن همراه سبب می‌شود که از اقدام سریع و بدون تأمل پشیمان شوید.
به همین منظور باید برخی از موارد را قبل از ترابرد پذیری بدانید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

انتخاب اپراتور میزبان

پیش از اقدام به ترابردپذیری باید حتماً اپراتور میزبان را مشخص کنیم. این کار باید با دقت انجام شود تا پس از ترابردشدن به مشکلات احتمالی برخورد نکنیم.
برای این موضوع باید به دو نکته بسیار دقت کنیم. یکی آنتن‌دهی بهتر و دیگر قیمت مناسب‌تر است. برای آنتن دهی بهترین کار تست عملی توسط خطوط دوستان و آشنایان در نقاط و محل‌های مورد نظر، بوده و به شما از نقشه پوشش‌دهی اپراتورها کمک می‌کند.
نکته دیگر هزینه‌ها و تعرفه‌هاست.

هدف از ترابرد

هر مشترک برای ترابردکردن به اپراتور دیگر دلایل خاص خود را دارد. تعرفه‌ها، آنتن دهی، سرعت اینترنت و کیفیت خدمات چهار دلیل عمده برای ترابرد کردن شماره‌ی موبایل میان اپراتورها است. هر مخاطب اگر هدف خود را مشخص کند، می‌تواند بعد از ترابردپذیری ارزیابی دقیق‌تری داشته باشد و میزان رضایت خود را بهتر بسنجد.

تعداد ترابردپذیری

مشترکان تلفن همراه هر شماره را تنها دو بار در سال می‌توانند جابجا کنند. یعنی محدودیت تعداد ترابردپذیری برای هر شماره در سال ۲ بار است. با توجه به این محدودیت هر سال می‌توانید مشترک هر ۳ اپراتور تلفن همراه باشید.

زمان میان دو ترابرد

بین دو ترابرد باید ۳ ماه فاصله باشد. بدین ترتیب شما پس از هر ترابرد حداقل باید ۹۰ روز در شبکه اپراتور میزبان حضور داشته باشید.

هزینه ترابردپذیری

هزینه ترابردپذیری برای هر شماره تنها ۵ هزار تومان است که هم اکنون اپراتورها این کار را رایگان انجام می‌دهند. البته هزینه سیم‌کارت جداگانه است و هر اپراتور میزبان می‌تواند هزینه سیم‌کارت را هم دریافت کند.

شماره‌های مجاز

تمام شماره‌هایی که فعال بوده و ۹۰ روز از فعال بودنشان در هر اپراتور بگذرد می‌توانند به مقصد اپراتور دیگر مهاجرت کنند. برای ترابردپذیری مهم نیست شماره‌ی شما دائمی یا اعتباری است.

عدم تغییر ماهیت

ماهیت سیم‌کارت‌های دائمی پس از ترابرد همان دائمی مانده و اعتباری‌ها نیز پس از ورود به اپراتور میزبان همان اعتباری خواهند ماند. پس در ترابردپذیری هیچ تغییر ماهیتی در نظر گرفته نشده است.

فاصله بین درخواست تا ترابرد

فاصله‌ی میان درخواست تا انجام کامل ترابردپذیری برای سیم‌کارت‌های دائمی حداکثر ۵ روز و ۵ ساعت و ۲۰ دقیقه و برای سیم‌کارت‌های اعتباری حداکثر ۳ روز و ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه است. تا زمان شروع ترابردپذیری نباید ارتباط شما با اپراتور قبلی از بین برود و سیم کارت شما بسوزد.

ثبت درخواست در اپراتور مقصد

درخواست ترابردپذیری توسط هر مشترک باید در اپراتور مقصد انجام شود و لازم نیست هیچ کاری در اپراتور قبلی انجام شود.

حل مشکل آنتن دهی تلفن همراه با ترابردپذیری/ ترابردپذیری یا انتقال اپراتور چیست؟

انتقال شماره تلفن همراه که در اصطلاح به آن ترابردپذیری نیز گفته می شود، امکانی به حساب می آید که کاربر را قادر می سازد تا با شماره ای یکسان از خدماتی که به وسیله اپراتورهای گوناگون ارائه می گردد بهره بگیرد، یا به زبان ساده تر هنگامی که فردی مصمم می شود از یک اپراتور به اپراتوری دیگر مهاجرت کند، نیازی نخواهد بود که شماره اش را تغییر داده و در پی آن دردسرهای مربوطه را نیز متحمل گردد.

با ارائه این سرویس به مشترکین شاهد خدمات جذاب‌تری از اپراتورها خواهیم بود. با اجرای ترابردپذیری، اپراتورهای تلفن همراه ایران به خاطر اینکه مشترکان خود را از دست ندهند، به سمت ارائه‌ خدمات متنوع و سرویس‌های جذاب خواهند رفت. این طرح‌های می‌تواند مانند دیگر کشورهای دنیا به صورت قراردادهای چند ساله به همراه باندلینگ باشد. البته این رقابت می‌تواند در زمینه کاهش تعرفه‌ برخی سرویس‌ها یا ارائه‌ بسته‌ها و خدمات نوین به مشترکان ارائه شود. این بازار رقابتی می‌تواند پیشترفت فنی و مالی اپراتورها را در بر داشته باشد.

کاهش قیمت سیم‌کارت‌های عادی در بازار سیاه

با اجرای طرح ترابردپذیری از ارزش شماره‌های تلفن همراه در بازار کاسته می‌شود و تفاوت شماره تلفن همراه میان همراه اول،ایرانسل و رایتل از بین می‌رود. با توجه به این موضوع شماره‌های عادی کدهای مختلف سه اپراتور موبایل ارزش یکسانی پیدا می‌کنند؛ چون دیگر مشخص نمی‌شود که کدام شماره در کدام شبکه فعال است. به همین دلیل قیمت شماره‌های عادی در بازار سیاه کاهش می‌یابد.

کاهش مشکلات ارتباطی اجاره‌نشین‌ها

آنتن‌دهی نامناسب شبکه‌ تلفن همراه در منزل جدید از دغدغه‌های اجاره‌نشین‌ها است. برخی از مستأجرها سالانه مجبور به تغییر منزلشان هستند. مشکل آنتن‌دهی موبایل در خانه‌ جدید در بیشتر مواقع مستأجران را کلافه می‌کند. اما با اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه، اجاره‌نشین‌ها می‌توانند با اطلاع از آنتن‌دهی اپراتورها در محله‌ جدیدشان، به راحتی اپراتور مورد نظر را انتخاب کرده و به شبکه‌ مورد نظر کوچ کنند.

ما در کنار شما برای خدمت به شما هستیم

هیچگاه روی یک درآمد تکیه نکنید